TEKRAR TEBRİKLER
THOMAS EBNER

“Zafere neredeyse inanmıyordum, ama sonra…” ICARACE Dünya Şampiyonu’nun turnuva hakkında söylediklerini buradan okuyun.

2019’da ICARACE Dünya Şampiyonu oldu – ikinci kez!

2020’de üçüncü bir kez yapıp yapamayacağını görmek için çok heyecanlıyız.

Ebenau, Avusturyalı dünya şampiyonumuzun son şampiyonluğu hakkında söylediklerini buradan okuyun! Almanca bilen takipçilerimiz ayrıca Salzburger Nachrichten’ın gazete makalesine göz atmak isteyebilirler.

Ebenau, “Başladığımda biraz gergindim. Sıralamadan dolayı rekabetin her gün daha da fazlalaştığını biliyordum. Herkesin üstünde Sprintheat ve LilPhil vardı. Her Çarşamba düzenli olarak çevrim içi eğitim alıyoruz ve ne kadar rekabet edeceklerini biliyordum. Eğitim seanslarımızdaki kazananlar nispeten sık değişti.

Dresdenfliegt’in Dünya Şampiyonasına katılmamış olması çok kötüydü. Onun katılımı her şeyi daha da heyecanlı yapardı. Her neyse, kendime sürekli kolay hata yapmazsam kazanma şansının oldukça iyi olduğunu söyledim. İlk eleme turundan sonra, Sprintheat’e karşı sadece 0.7 saniyelik bir liderlik farkım vardı.

O zaman adamın o gün her zamanki gibi fit olduğunu fark ettim.

Neyse ki, takımımdan Walsen ve Brenda da oldukça iyi gidiyorlardı. Ama yine de, LilPhil de en iyisini ortaya koyuyordu. İkinci elemede teknik problemlerim vardı. Yeterlilik turları sırasında hiç böyle bir vakamız olmadığından, ilk başta nasıl ilerleyeceğimi bilmiyordum. Tüm gücümle yüklenmeye devam ettim ve öne geçmeye çalıştım. Neredeyse başarılı olurdum, ama her şeyi tam hızda gitmeyi seçerseniz, hatalar olabilir ve bu yüzden sondan bir önceki boost’u kaçırdım. Bu başıma gelmemiş olsaydı, yine her şey çok daha yakın olabilirdi ama sanırım bunu asla öğrenemeyeceğiz.

İkinci turu tamamladıktan sonra, pisti tekrarlamak zorunda kaldım çünkü bilgisayar sorunu boyun eğecek gibi değildi. Burada, arka arkaya iki maratonun yorucu olduğunu belirtmeliyim. Yine de önce bir güvenlik turu yapmak istedim çünkü final için ne kadar tur zamanı kalacağını biliyordum.

Ama ne yazık ki, o zaman da başlangıçta beni yarış çizgisine geri getiren birkaç kolay hata yaptım. Böylece, ikinci turu Sprintheat’a karşı iki saniye farkla tamamladım. Son turun zor olacağını biliyordum çünkü zaten diğerlerinden bir yarış daha fazla tamamlamıştım. Ancak aynı zamanda “Prospera Hard”ın Spintheat’ın favori pisti olmadığını da biliyordum. Miki ve Dirk Diggler’in bu pistte ne kadar iyi olduklarını tam olarak bilmiyordum. Bu yüzden, Prospera doğrultusundaki bu uçuşta elimden gelenin en iyisini göstermek zorunda kaldım.

Sonunda anlaşıldığı gibi, bitişte Sprintheat’ten 5.6 saniye farkla öndeydim. Dünya Kupası gibi canlı etkinliklerde yarışmak, her zaman çevrimiçi yarışlardan farklıdır. Her an bir terslik olabilir. Brenda tam bir durmaya yol açan duvarı öpmemiş olsaydı ya da Walsen kurulumuyla ilgili herhangi bir sorun yaşamamış olsaydı, finale yükselme şansları olurdu. Kesinlikle bir sonraki canlı etkinliği dört gözle bekliyorum. Giderek daha fazla pilot var ve bazı belirgin yetenekler de göze çarpıyor.

Tabii ki önde olmaya çalışacağım…

[tatsu_button button_text= “GERİ” url= “http://icaros.com.tr/haberler/” new_tab= “0” type= “medium” button_style= “circular” alignment= “none” bg_color= ‘{“color”:”#000000″}’ hover_bg_color= ‘{“id”:”swatch:orange”,”color”:”#FF9800″}’ color= ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(74,74,74,1)”}’ hover_color= “rgba(255,255,255,1)” border_width= “1” border_color= ‘{“id”:”palette:0″,”color”:”rgba(74,74,74,1)”}’ hover_border_color= ‘{“id”:”swatch:orange”,”color”:”#FF9800″}’ icon= “” icon_alignment= “left” lightbox= “0” image= “” video_url= “” hover_effect= “none” background_animation= “none” margin= ‘{“d”:””}’ box_shadow= “0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0)” hover_box_shadow= “0px 0px 0px 0px rgba(0,0,0,0)” border_style= ‘{“d”:”solid”,”l”:”solid”,”t”:”solid”,”m”:”solid”}’ border= ‘{“d”:”0px 0px 0px 0px”}’ outer_border_color= “” hide_in= “” css_id= “” css_classes= “” animate= “1” animation_type= “none” animation_delay= “0” animation_duration= “300” padding= ‘{“d”:””}’ border_radius= “” key= “Tp7KYdYiS”][/tatsu_button]